Cyklo víkendy

Cyklo víkendy

Milí mladí příznivci cyklistiky, v jarním a podzimním období organizujeme cyklistická víkendová dopoledne. Nabízíme kurz cyklistiky pro nejšírší okruh zájemců vě věku od 3 let až po mládež. V těchto kurzech pracujeme s naprostými začátečníky i zdatnými cyklisty.

Pro nejmenší cyklisty máme připraven výukový program základních dovedností jízdy na kole. Milí rodiče, výuka jízdy na kole může být někdy velkou zkouškou trpělivosti pro Vás. My Vám nabízíme alternativu, která Vás i Vašeho potomka zbaví rizika stresu. Proč? Malé děti se mnohem lépe učí v kolektivu svých vrstevníků, kdy nevzniká relace zkušený rodič/cyklista - malý nezkušený cyklista.

Mezi dětmi s podobnými dovednostmi děti daleko lépe přijímají pokyny, pozorují a učí se od ostatních, je pro ně výzvou nebýt poslední, naopak, ostatní v něčem předehnat. To jim může nabídnout jen výcvik spolu s dalšími dětmi. My k tomu dodáváme citlivý přístup, motivaci, důraz na bezpečnost a náš cíl: radost z pohybu. Věříme, že prostřednictvím těchto nástrojů výrazně zkracujeme začátečnickou fázi a propůjčujeme jí jinou dimenzi - soutěžení a pobyt v dětském kolektivu. V tomto stupni kurzu se děti naučí udržovat rovnováhu, rozjezd a bezpečné zastavení, správné stanovení rychlosti a další základní dovednosti při jízde na kole.

Pro zkušenější cyklisty máme připraven program rozvoje jejich dovedností při jízdě přes nejrůznější překážky, jízdu v terénu, nácvik řešení problematických situací, seznámení s bezpečností v silničním provozu a nácvik základních dopravních situací a seznámení se základními prvky freestyle. Netřeba mít obavy, ke skutečnému freestyle vede cesta přes mnoho hodin tréninku a mnoho snahy, v našem kroužku ukazujeme jen možnosti tohoto sportu a účastníci si vyzkouší vždy jen takové prvky, které jsou schopni bezpečně zvládnout. Když budete tento kurz sledovat, po chvíli zjistíte, že náš důraz na bezpečnost není fráze.
Pro nejzkušenější cyklisty máme nácvik složitejších prvků jízdy v terénu, trénink stability, ukázky jízdy v terénu a další. A pro ty, kterým ani to nestačí, nabízíme náš Fitkids Freestyle kroužek.

Program cyklovíkendů je rozvržen na dopolední hodiny, výcvik začíná převzetím dětí do kurzu

  • mezi 8:45 a 9:00

a převzetím dětí rodiči po oba dva víkendové dny.

  • ve 12:00

Cyklovíkendy se odehrávají v areálu Jablonecké přehrady s vlastním zázemím. v případě nepřízně počasí máme připraven náhradní program ve vnitřních prostorech .

Naši partneři

Sporteen
Sport Albi
Longboardee
Voplasto
Ghost
Poc
Javorník

Fit Kids
Moderní aktivity pro děti